مخلوط كن پودر MH2200-MH600-MH1100-MH200

معمولا در صنایع مختلف اختلاط دو پودر با یکدیگر و یا اختلاط پودروگرانول و یا گرانول با گرانول بسیار رایج می باشد و ماشین مورد نیاز در این گونه موارد یکی از انواع مخلوط کن های پودر این شرکت است.

شرکت کاراصنعت اولین طراح و سازنده مخلوط کن پودر ، اولین مخلوط کن خود را 34 سال قبل با استفاده از نمونه موجود آمریکایی از شرکت  Day موجود در شرکت ایران دارد. با طراحی معکوس ساخته و پس از آن همواره این محصول به عنوان موفق ترین ماشین این شرکت در صنایع دارویی ، غذایی ، شیمیایی و آرایشی و بهداشتی ایران مطرح بوده است.

به لحاظ دسته بندی کلی مخلوط کن پودر را می توان به دو دستۀ batch و پیوسته تقسیم کرد . در نوع بچ مواد اولیه توزین شده و در داخل میکسر ریخته می شوند ظرفیت میکسر برحسب کیلوگرم از قبل مشخص است و توزین مواد اولیه براساس درصدی از وزن بچ نهایی انجام می شود . در نوع میکسر پیوسته مواد اولیه با فیدر بصورت مداوم تخلیه و در حین حرکت مخلوط و حمل می گردند.

     برای مشاهده ویدیو در صفحه اینستاگرام کاراصنعت روی عکس کلیک کنید.

 

(ریبون بلندر طرح جدید)

       

 

برحسب مکانیک اختلاط پودر می شود میکسر پودر را به سه دسته تقسیم کرد :

 

mixing convective- mixing diffusion - mixing shear

در mixing convective (اختلاط با جابجایی) جرم یا ذرات پودر حین حرکت از نقطه به نقطه ای دیگر مخلوط می شوند.

در mixing diffusion (اختلاط با پخش) ذرات پودر بصورت اتفاقی روی یک صفحه توزیع و مخلوط می شود.

در روش سوم یا mixing shear که اختلاط با نیروی برشی می باشد ذرات پودر با لغزش صفحات پودر با نیروهای برشی با هم ادغام می شوند.

واضح است که روش سوم خود زیر مجموعه روش اختلاط را با جابجایی می باشد.

انواع میکسر پودر یکی از روشهای فوق را استفاده می کنند.

 

بطور مثال ریبون بلندر از روش جابجایی و درام بلندر از روش پخش استفاده می کنند. 

 

 

 

(مخلوط کن عمودی با سیستم کلوخه شکن)

 

(پروانه کلوخه شکن)

 

 

ماشین بلندر پودر یا میکسر پودر برای مخلوط کردن پودر مواد دارویی ، مخلوط کردن پودر شیمیایی ، مخلوط کردن پودر مواد غذایی مخلوط کردن پودر برای کاغذ سازی و برای صنعت رنگ سازی استفاده میشود.

در تهیه پودر خشک و مرطوب کلا از استنلس استیل با دو ردیف مار پیچ خارجی و داخلی که با جهت های خاص خود مواد را در جهت مختلف روی همدیگر حرکت و باعث اختلاط و هموژن شدن آن میگردد.

این نوع باندر پودر مناسب ترین نوع میکسر جهت میکس و هموژن کردن پودر های چسبنده که تمایل به کلوخه شدن free flowing دارند و از نظر فضای مورد نیاز و ایمنی کار، دارای مزیت های فراوانی نسبت به بلندر v و double cone است.

در صورت سفارش لوله پاشش مایعات ، اسانس و یا محلول binder جهت گرانول سازی با نازلهای مخصوص، روی بلندرپودری نصب میگردد.

کلیه مواد مواد داخل بلندر با باز مردن دریچه مخصوصی که در وسط تعبیه شدن است و روشن کردن ماشین مخلوط کن پودری به خارج آن منتقل می شود و لذا تخلیه آن بسیار ساده است.

(فرم داخلی پره های ریبون بلندر)

 

 

ماشین مخلوط کن پودر با در نظر گرفتن شرایط بهداشتی وgmp تهیه شده است و دارای 6 دریفupack از جنس تفلون ptfe بوده و جهت شستشو سریعا باز و بسته میشود .

درب بلندر به دو صورت تخت و گنبدی قابل ساخت است که درب گنبدی برای موارد تحت خلا و بافشار به کار میرود .

همچنین درب گنبدی به کمک وزنه تعادل باز و بسته میشود . در صورت سفارش  انتقال پودر مارپیچی برای پر کردن و یاتخلیه بلندر نصب میگردد.

 

(بلندر دابل کن یا مخلوط کن دابل کن مخصوص پودرهای غذایی و دارویی)


 

 

کارا صنعت در اپارات

 مشاهده ویدیوهای محصولات کارا صنعت در آپارات

ویدیو معرفی اجمالی شرکت

 به کانال تلگرام این شرکت بپیوندید
از آلبوم کارا صنعت در اینستگرام بازدید نماید.
ما در گوگل پلاس کارا صنعت در صفحه گوگل پلاس
ما در گوگل مپ کارا صنعت در گوگل مپ

   00989101100230 

  • دفتر مرکزی : آدرس : تهران خيابان قائم مقام فراهانی، کوچه ممتاز، پلاک 7، واحد 8 کد پستی 1589613878: تلفن : 88837278-021 88843702-021  فکس : 88843702-021 
  • آدرس کارخانه شماره يک : تهران ، کيلومتر 15 جاده مخصوص کرج ، مقابل سايپا ، خيابان 52 ، کوچه چهارم ، پلاک 8 کد پستی : 1387815896  تلفن : 1-44922700-021 فکس : 44923326-021
  • آدرس کارخانه شماره دو : شهر قدس ،مجتمع صنعتی زاگرس،30 متری زاگرس پلاک 63 کد پستی : 3754196918 تلفن 1-46879590-021.