خط تولید و بسته بندی تنباکو قلیان با تنباکوی معسل

خط تولید تنباکو - خط تنباکو 

راه اندازی خط تولید تنباکو – خط تنباکو و بسته بندی تنباکو

ورود تنباکو به ایران 

استعمال قلیان در ایران به گذشته های دور باز میگردد، در اصل تنباکو در ابتدا توسط بومیان آمریکا برای مصارف پزشکی استفاده می شده است، برای اولین بار در دوره حکومت صفوی،  تنباکو از مرزعثمانی وارد ایران شده است.

 

 

خط تولید تنباکو 

امروزه با افزایش استعمال قلیان در جامعه،مصرف تنباکوهای معسل و تنباکوهای میوه ایی نیز افزایش یافته و درنتیجه تولید تنباکو و تولید تنباکو معسل با سوددهی بالا مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است. در گذشته تنباکو و توتون از کشورهای اطراف مانند عربستان و ترکیه به ایران وارد می شده است اما امروزه با پیشرفت هایی که درساخت دستگاه های تولید و بسته بندی تنباکو داخلی حاصل شده، تولید و بسته بندی تنباکو به عنوان یکی از پرسودترین خط تولیدهای داخلی،طرفداران زیادی دارد.

 

فرآیند تولید تنباکو و بسته بندی تنباکو در خط تولید تنباکو کاراصنعت

درابتدا برگ های تنباکو شسته شده و بخارزنی می شود،پس از بخارزنی توسط دستگاه کاتر به ابعاد دلخواه بریده شده و در دستگاه روتاری درایر خشک می شود.همزمان با شستشوی تنباکو در میکسر دوجداره،شربت مخصوص تنباکو طبق فرمول کاراصنعت ساخته شده و پس از خردشدن (اسلایس شدن) به دستگاه بلندر منتقل می شود و شروع به میکس شدن و همزمان گرم شدن (پخته شدن) با شربت مخصوص می شود. در این مرحله اسانس مخصوص نیز به تنباکو اضافه شده و مخلوط می شود. ترکیب به دست آمده از دستگاه بلندر به مخازن استراحت انتقال پیدا کرده و پس از زمان قید شده در فرمول،جهت عمل آوری، تنباکو در مخازن باقی می ماند؛پس از عمل آوری در این مرحله تنباکو به دستگاه اکسترودر منتقل شده و تنباکو برای بسته بندی آماده می شود.

وظیفه دستگاه اکسترودر و مکمل آن دستگاه بسته بندی بالشتی (PILLOW PACK) توزین کردن و بسته بندی تنباکو در وزن های مختلف می باشد.سپس بسته بندی ها کارتنینگ شده و در دستگاه سلوفان کش،سلوفان پیچی می شود؛در این مرحله توسط دستگاه تاریخ زن روی بسته بندی ها تاریخ تولید و تاریخ انقضا تنباکو و همچنین قیمت و شماره سریال تنباکو ها حک می شود و مجددا در بسته های ۱۰ تایی قرار گرفته و باکس ۱۰ تایی نیز سلوفان کشی می شود سپس بسته های ۱۰ تایی درون کارتن قرار گرفته و توسط دستگاه شرینک پک کاراصنعت،کارتن ها شرینک شده و از طریق کانوایر انتقال مواد به انبار منتقل می شود.

 

دستگاه ها و ماشین های موردنیاز در خط تولید تنباکو کاراصنعت

– ماشين مخلوط كن تقویت شده مدل MH600 – خط تولید تنباکو   

با ظرفيت ۶۷۰ ليتر با درب تخت سه تكه .توان موتور گيربكس ۷٫۵HP و  دور شافت ۴۵rpm مي با شد . كليه قسمتهاي بلندر از استنلس استيل ۳۰۴و كليه جوشها با آرگون Tig ويا Smaw سطوح داخل و خارج كاملا پوليش مي شوند. دريچه خروجي بلندر داراي قطر mm 100 مي باشد .

تعداد: يك دستگاه

میتوانید از بلندر ظرفیت کوچکتر به تعداد بیشتر استفاده کنید.

 

- سیستم پاشش

پمپ سانتريفوژ يك اينچ، كليه قسمتهاي در تماس با مواد از جنس استنلس استيل همراه با قيف استنلس استيل ۳۰ ليتري براي ذخيره و پمپ مايع به بلندر. سيستم داراي شير BYPASS براي برگشت مايع اضافه به قيف نيز مي باشد و همچنين داراي لوله پاشش داخل بلندر با زاويه قابل تنظيم همراه با چهار عدد نازل مخصوص اسپري است

تعداد : يك دستگاه

 

– میکسر دو جداره ۲۰۰۰ ليتری (ساخت شربت) – خط تولید تنباکو

جنس جداره داخلی استنلس استیل بضخامت ۳ ميليمتر و جنس جداره خارجی استنلس استیل بضخامت ۳ مـيليمترميباشد  وكليه جوشها ، با آرگون  TIG یا SMAWو سطوح داخل و خارج كاملا پــوليش ميشود

.وزن بدنه : ۴۵۰ کیلوگرم

ميكسر داراي توان ۳ HP  و دور ۱۵۰ rpm   ميباشد

تعداد :یکدستگاه

 

– بخار زن دوار( ROTARY DRYER) ROT1.5 – خط تولید تنباکو

كليه قسمتهاي در تماس با  مواد از جنس استنلس استيل مناسب براي زدن بخار در عین زیرو رو کردن مواد .ماشين داراي پره هاي حمل كننده داخلي( LIFTING FLIGHT) براي زيرورو كردن مي باشد . شيب  ماشين خشك كن بين ۵/۱-۴  درصد قابل تنظيم مي باشد. لوله ۰٫۵ اینچ بخار در طول ماشین ادامه دارد.

تعداد : يكدستگاه

مشخصات فنی: 

 

ظرفيتM3/H 1.5
قطرMM 550
طولMM 2500
دورRPM 7
توان موتور گيربكسHP 5.5
ابعاد كلي (LxWxH) 3000*600*1700
وزنkg 900

 

 

– ماشين برش سبزیجات  و تنباکو مدل YQC600

اين دستگاه  براي برش سیزیجات برگی و تنباکو مناسب بوده و سپس با كمك تیغه هاي مختلف قادر به بريدن شكلهاي مختلف نواري ، تكه اي ، مكعبي و مواج است. ضخامت و طول برشها نيز قابل تنظيم بوده .هر دستگاه با یک تیغ تحویل می شود لیکن تیغه با اشکال مختلف قابل سفارش است.
تعداد: یکدستگاه

مشخصات فنی:

مدل YQ660
ظرفيت كيلوگرم در ساعت 660-130
ابعاد- ميلي متر 880*430*780
وزن- كيلو گرم 120
توان –كيلو وات 0.75
ولتاژ قابل سفارش 220 وات تك فاز-۳۸۰ وات سه فاز

 

 

 – ماشين بسته بندی در پاكت عمودی (FFS-A)

براي بسته بندی انواع مواد خمیری در  سلوفان و فويل آلو مينيويم. پاكت دارای سه دوخت حرارتی يكی در طول و دو دوخت در عرض می باشد.

حرکت سلوفان بوسیله قرقره های لاستیکی با قابلیت تنظیم بسیار دقیق در دو سمت تامین می شود.طراحی ماشین بسته بندی به نحویست که علاوه بر دقت در ابعاد پاكت و همچنين كيفيت بالای  دوختها سرعت ماشین از انواع مشابه بالاتر مي باشد.

ماشين بسته بندی داراي  پركن  مارپیچی تمام  اتوماتيك  از نوع  مارپيچي  Auger Typeمخصـوص پر كردن  پودرهاي نرم  و  چسبنده . كليه  قسمتهاي  در تماس  با مواد از جنس استنــلس استيل ،  داراي  قيف  به حجم  ۴۰ ليتر همراه  با  همزن  ، مارپيـچ  تزريق كننده  مواد  طي زمان معيني كه  تعيين  كننده وزن  مواد پر شده  است دوران  ميكند و  طي زمان مستقل ديگري كه هر دو  بوسيله تايمر قابل تنظيم است متوقف ميشود . طي زمـان  توقف  آگر ، سلوفان روي يقه حركت كرده و در قسمت پايين دوخت شده است . ماشين بسته بندی داراي ۲ الكتروموتور يكي براي همزن با توان ۰٫۵hp و ديگري براي آگر با توان ۰٫۷۵hp ميباشد. ميزان  مواد  بطور پيوسته قابل تنظيم از۵ تا ۱۵۰۰ گرم است .

تعداد : يكدستگاه

مشخصات فنی : 

عرض رول قابل استفاده 500 ميلی متر
عرض پاكت 40 الی ۲۳۰ ميلی متر
ارتفاع پاكت 50 الی ۳۰۰ ميلی متر
ميانگين سرعت ماشين 2500 پاكت در ساعت
توان الكترو موتور hp 1
توان مورد نياز المنتها kw 5
هوای فشرده مورد نياز it /hr 750 در فشار atm 5
ابعاد ماشين با كله گی پركن 2500 x 1300 x 900 ميلي متر
وزن ماشين 400 كيلوگرم

 

 

– ماشین اکسترودر ،کاتر و بسته بندی بالشتی تنباکوی قلیان (بسته بندی افقی تنباکو)

از این ماشین برای اکسترود کردن ، بریدن و بسته بندی مواد خمیری استفاده می شود . موارد استفاده ی ماشین بسته بندی تنباکوی قلیان ،خمیر بازی،لواشک پذیرایی ،پروتئین بار و غیره می باشد.

ماشین متشکل از سه قسمت اول برای اکسترود کردن خمیر تنباکو به مقطع دلخواه و بریدن آن به طول مورد نظر و سپس ماشین بسته بندی بالشتی برای بسته بندی قطعه بریده شده است. اکسترودر بسته به نوع خمیر و سفارش می تواند تک مارپیچ ویا دو مارپیچی باشد. قیف ورودی می توان همزن دار و یا دو جداره باشد قسمتها در تماس با مواد بصورت پیش فرض از جنس استنلس استیل است.

مشخصات فنی: 

بسته بندی 

مدل ماشین بسته بندی DZB-360
ابعاد ماشین 1500*900*1200 mm
ظرفیت قطعه در دقیقه 20-50
ارتفاع مجاز قطعه 5-40
قطر حداکثر رول 320
برق ورودی 380V-2.5KW
طول بسته بندی 50-200 mm
عرض بسته 30-150mm
مصرف هوای فشرده 36m3/h
وزن کل 300kg

 

ماشین اکسترودر 

توان مصرفی  380 V-1KW
ابعاد mm  1100*900*1100

 

کانوایر تسمه ای با کاتر

توان مصرفی  380V-0.5KW
ابعاد mm  1000*500*500

 

 

- بالابر سطلی شیبدار 

برای انتقال مواد پودری یاخمیری از زمین به ارتفاع مورد نظر ماشین توانایی انتقال هر نوع مواد بدون ریزش یا برگشت مجدد دارد، کلیه قسمتهای در تماس با مواد از استنلس استیل و ماشین کاملاً پرتابل است .

مشخصات فنی : 

حجم مخزن جابجایی مواد(سطل) 80 لیتری
عرض مخزن 550میلی متر
عرض دستگاه 750میلی متر
توان الکتروموتورگیربکس 1hp
ظرفیت تقریبی 160-80لیتر در دقیقه
ارتفاع تخلیه 2000 میلی متر

 

 

– چاپگر جوهر افشان انقلابی درصنعت چاپگرهای صنعتی

ماشین چاپگر جوهر افشان با قدرت تفکیک (RESOLUTION)300DPI کوچکترین و سبک ترین ماشین از نوع خود بوده و با وزن ۰٫۵kg ساخت کشور تایوان با تکنولوژی HP می باشد 
از دستگاه چاپگر جوهرافشان در خط تولید تنباکو برای چاپ تاریخ تولید،تاریخ انقضای تنباکو و همچنین قیمت و شماره سریال  تنباکو استفاده می شود.
ماشین چاپگر کلیه خصوصیت های ماشینهای مدرن جوهر افشان مانند کنترل با صفحه رنگی , قابلیت انتقال اطلاعات با USBوSD CARDو کنترل از راه دور را دارد علاوه بر اینکه با استفاده از کاتریج جوهر بدون نیاز به نگهداری و زمانهای توقف برای شستشو حداکثر سادگی در استفاده را ایجاد می کند .

 

 

– دستگاه سلوفان کش نیمه اتوماتیک – خط تولید تنباکو 

دستگاه سلوفان کش نیمه اتوماتیک در صنایع آرایشی ، دارویی ، غذایی ، بهداشتی ، چای و محصولات صوتی تصویری ، لوازم التحریر و دیگر محصولات مورد نیاز به بسته بندی سلوفان کاربرد دارد. فقط ۵ دقیقه زمان مورد نیاز برای تنظیم دستگاه برای جعبه ای  دیگر  با سایز  متفاوت  می باشد. دستگاه دارای نصب و کارکرد  آسان می باشد

تعداد: یکدستگاه

مواد بسته بندی

BOPP فیلم سلوفان

(اختیاری: سلوفان با نوار easy open) 

سرعت بسته بندی 15-30 جعبه در دقیقه
حداکثر اندازه بسته L(40-200)×W(30-100)×H(10-80)mm
وزن دستگاه  180kg
توان  220V
منبع گاز 5KG
ابعاد  L1200*W700*900mm

 

 

مزیت و برتری دستگاه های خط تولید تنباکو کاراصنعت با دیگر دستگاه های خط تولید تنباکو

 • استفاده از متریال های ضدسایش (استنلس استیل) در مواجه با مواد شیمیایی خورنده
 • استفاده از الکتروموتورهای رده انرژی بالا (A+ , A)
 • منطبق بودن خط تولید تنباکو با استانداردهای داخلی و بین المللی (CE)
 • پشتیبانی از فرمولاسیون شیمیایی
 • ایمنی بالا دستگاه های خط تولید تنباکو
 • کیفیت و دقت بالای بسته بندی تنباکو
 • پایین بودن خطای وزنی در بسته بندی تنباکو
 • نصب و راه اندازی سریع و اختصاصی
 • آموزش به پرسنل خط تولید تنباکو
 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش (وارانتی یکساله – گارانتی ده ساله)

دوره گارانتی دستگاه های خط تولید تنباکو کاراصنعت ۱۲ ماه و خدمات بعد از فروش ۱۰ سال از زمان حمل می باشد.

ماشین آلات راه اندازی خط تولیدتنباکو توسط کاراصنعت طراحی،ساخته ، راه اندازی و نصب می شود.

برای اطلاعات بیشتر در حوزه راه اندازی خط تولید تنباکو می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید  ۴۴۹۲۲۷۰۰-۰۲۱  /  ۰۹۱۰۱۱۰۰۲۳۰.

 

برای مشاهده ویدیو روی عکس زیر کلیک کنید.

 

 

کارا صنعت در اپارات

 مشاهده ویدیوهای محصولات کارا صنعت در آپارات

ویدیو معرفی اجمالی شرکت

 به کانال تلگرام این شرکت بپیوندید
از آلبوم کارا صنعت در اینستگرام بازدید نماید.
ما در گوگل پلاس کارا صنعت در صفحه گوگل پلاس
ما در گوگل مپ کارا صنعت در گوگل مپ

   00989101100230 

 • دفتر مرکزی : آدرس : تهران خيابان قائم مقام فراهانی، کوچه ممتاز، پلاک 7، واحد 8 کد پستی 1589613878: تلفن : 88837278-021 88843702-021  فکس : 88843702-021 
 • آدرس کارخانه شماره يک : تهران ، کيلومتر 15 جاده مخصوص کرج ، مقابل سايپا ، خيابان 52 ، کوچه چهارم ، پلاک 8 کد پستی : 1387815896  تلفن : 1-44922700-021 فکس : 44923326-021
 • آدرس کارخانه شماره دو : شهر قدس ،مجتمع صنعتی زاگرس،30 متری زاگرس پلاک 63 کد پستی : 3754196918 تلفن 1-46879590-021.